Projekat ''Tehnološke inovacije generator privrednog razvoja''
Savez je u saradnji sa Privrednom komorom RS i Republičkom agencijom za razvoj malih i srednjih preduzeća, uspješno realizovao naučno-stručni skup "Tehnološke inovacije generator privrednog razvoja". Skup je održan 12 i 13. novembra 2008. godine, pod pokroviteljstvom Ministarstva nauke i tehnologije RS i Ministarstva civilnih poslova BiH.

Na skupu je od prijavljenih 38, prezentovano 27 naučno-stručna rada. Izdat je i Zbornik radova, koji sadrži veoma koristan materijal, neophodan za obogaćivanje saznanja iz oblasti stvaranja, primjene i zaštite tehnoloških inovacija, te njihovog uticaja na privredni i društveni razvoj RS.

Prisutni su veoma pozitivno ocijenili održavanje ovakvog skupa na kojem su se na naučno-stručan način razmatrali aspekti dostignuća u primjeni tehnoloških inovacija i njihovom doprinosu privrednom i društvenom razvoju RS i na kojem su neposredno komunicirali autori (naučnici, eksperti, stručnjaci i inovatori), predstavnici institucija, privrede, kulture i javnosti. Savez će nastojati da skup bude održavan svake godine i da pređe u tradiciju, čime bi bio dat značajan doprinos stvaranju i primjeni tehnoloških inovacija za razvoj privrede i društva u RS-BiH.