Uspješno je relizovana 24. Međunarodna izložba ideja, inovacija i stvaralaštva "INOST MLADIH 2022", koju su organizovali Savez inovatora Republike Srpske i Udruženje inovatora grada Banja Luka. Izložba je održana u Domu omladine u Banjoj Luci, od 20. do 22. aprila 2021. godine.
Na izložbi je izloženo 308 eksponata od 342 autora: učenika osnovnih i srednjih škola, studenata, inovatora i organizacija iz Republike Srpske, Federacije Bosne i Hercegovine, Srbije, Rusije, Slovenije, Makedonije i Tajvana. Međunarodni žiri je dodjelio 150 priznanja i to: 128 plaketa (71 zlatnih, 31 srebrnih i 26 bronzanih) i 22 posebnih priznanja.
SPISAK DODJELjENIH PRIZNANjA NA 24. MEĐUNARODNOJ IZLOŽBI "INOST MLADIH 2022"
Međunarodni žiri u sastavu:
- Prof. dr Milan Đudurović, predsjednik (Savez inovatora RS)
- Milenko Danilović, dipl.inž, zamjenik (Savez inovatora RS)
- Dragoljub Bojanić, dipl.inž. (Banjalučki velesajam)
- Mirko Mitić (Moskovski Salon "Arhimed")
- Vaso Stanjević, dipl.inž. (Udrženje inovatora grada Banja Luka)
- Makrin Živa, dipl.inž. (Udruženje inovatora regije Bijeljina) – automatika
- Slavko Elijaš, dipl.inž. (Udruženje pronalazača Prijedor) – automatika
- Miroslav Popović, dipl.inž. (Udruženje pronalazača Prijedor) – automatika
- Željko Grbić, dipl.inž. (Udruženje inovatora grada Banja Luka) – informatika
- Mile Čanković, dipl.inž. (Privredna komora RS) – informatika
- Dragan Rašeta, dipl. inž., Banja Luka- informatika
- Mr Nenad Ćurlić. akademski slikar-vajar (UIGBL) - likovni i grafički radovi
- Sanja Ćurlić, akademski slikar, Banja Luka - likovni i grafički radovi
- Željka Paić (Studio Željka Paić), akd.slikar i d.i.a. - likovni i graf. radovi, dizajn i arh.
- Sandra Radomirović, dipl.inž.arh. (UIGBL) - radovi iz građevine i arhitekture.
- Erdovan Katan, novinar (Banja Luka) - multimedijalne prezentacije
- Jelena Vujasinović (UIGBL) - multimedijalne prezentacije
- Slobodan Rašić, prof. fot. (UIGBL) - multimedijalne prezentacije
je pregledao 308 rada od 342 autora, i na osnovu postojećih kriterijuma dodijelio je ukupno 150 nagrada i to: 128 plaketa (71 zlatnih, 31 srebrnih i 26 bronzanih) i 22 posebnih priznanja. Žiri je proglasio i dodjelio:
PRIZNANjA I DIPLOME ZA ODRASLE UČESNIKE
PRIZNANjE MEDIJSKOM POKROVITELjU:
- Radio televiziji Republike Srpske; za podršku realizaciji 24. Međunarodne izložbe ideja, inovacija i stvaralaštva INOST MLADIH 2022
PRIZNANjE SA ZLATNOM PLAKETOM:
- Proizvodno uslužnoj radnji "S-TIM", Glamočani, Laktaši; za prezentaciju djelatnosti zasnovane na primjeni tehnoloških inovacija
ZAHVALNICU:
- Udruženje Bit Alijansa, Sarajevo, BiH, za podršku realizaciji 24. Međunarodne izložbe ideja, inovacija i stvaralaštva INOST MLADIH 2022
- Elda Lux d.o.o. Banja Luka; za podršku realizaciji 24. Međunarodne izložbe ideja, inovacija i stvaralaštva INOST MLADIH 2022
DIPLOMU SA ZLATNOM PLAKETOM:
- „SublimeFlow dress“ - Teodora Bojović, Tehnološki fakultet Banja Luka
- „IN-SIGHT Baby Gadget“ - Danka Đurović, Akademija tehničkih strukovnih studija Beograd, Srbija
- „NOLI COMMOVERI ratkapna za automobil“ - Ana Murić, Akademija tehničkih strukovnih studija Beograd, Srbija
- „THE STROLLER aluminijumska kolica“ - Aleksandra Stanimirović i Milica Paunković, Akademija tehničkih strukovnih studija Beograd, Srbija
- „Fotelja ROSAGULL“ - Srđan Radanović, Akademija tehničkih strukovnih studija Beograd, Srbija
- „KRAKKEN radna lampa“ - Natalija Ivanović, Akademija tehničkih strukovnih studija Beograd, Srbija
- „IRIDIUM-CNC glodalica“ - Dejan Vračarević, Akademija tehničkih strukovnih studija Beograd, Srbija
- „KONTAMINARIJUM višemedijska prostorna instalacija“ - Željko Zdravković, Akademija tehničkih strukovnih studija Beograd, Srbija
- „Model preuređenja klasične kuće u pametnu - STEAM projektna nastava“ - Božo Ilić i Branko Savić, Visoka tehnička škola strukovnih studija Novi Sad, Srbija
- „COMICS & VOICE LIBRARY – Onlajn biblioteka Četvrte gimnazije Ilidža“ - Ajla Halilović, JU Četvrta gimnazija Ilidža Sarajevo
- „E-prodavnica Ekonomske škole“ - Tijana Paunović i Tanja Lukić, JU Ekonomska škola, Doboj
- „Izrada lutkica i primjena istih u nastavi“ - Tijana Ćorić, PU OŠ „Nikola Tesla“, Banja Luka
- „BIOLOŠKO ĐUBRIVO NA OSNOVU PTIČIJEG IZMETA, postupak i dobijanje“ - Aleksandra Sergeevna, Aleksandr Ivanovič i Anna Nikolaevna, Krasnodar, Ruska Federacija
- „Antigravitacioni magnetni nosač zvuka i vibracija“ - Jasmina Pisnik i Srečko Pisnik, J&J Lux, Gornji Grad, Slovenija
- „TESLA MEDICAL BOCA“ - Marko Lemaić, Lemmark medical fond, Inđija, Srbija
- „Mali baštovani - škola osnovnih životnih vještina“ - Petar Nikolić, Banja Luka
- „abc Audio“ - Željko Grbić i Dragan Rašeta, Banja Luka
- „3D Parket - Royal Oak“ - Jovan Grahovac, Banja Luka
- „Set za zdravlje“ – Slavko Crnić, Institut Vinis, Banja Luka
- „Set za ljepotu i zdravlje“ – Natalija Todorović, Institut Vinis, Banja Luka
- „TD Jelača“ – Slađan Jelača, Banja Luka
DIPLOMU SA SREBRNOM PLAKETOM:
- „Najnoviji izum proizvodnje komarnika na magnete“ - Želimir Tojagić, S.P. „Tojagić“, Laktaši
- „Jonizator“ - Mitar Boroja, Bjelajce, Mrkonjić Grad
- „Portal Nikola Tesla FOTO i dvojezična autobiografija“ i „Portal Blinfo potraga: „Usluge i majstori u Banjaluci“ - Miroslav Mihaljišin, Banja Luka
- „Zapojasna sigurnosna šnala (za masku mobilnog telefona i sl.)“ - Ranko Komlenac, Banja Luka
DIPLOMU SA BRONZANOM PLAKETOM:
- „Spiralni držač svijeća u vertikalnom položaju u kućici“ - Savo Tešanović, Banja Luka
PRIZNANjA I DIPLOME ZA SREDNjE ŠKOLE
PRIZNANjE GRAN PRI SREDNjIH ŠKOLA:
- JU Građevinska škola Banja Luka
PRIZNANjE NAJBOLjA SREDNjA ŠKOLA - AUTOMATIKA:
- JU Tehnička škola "Mihajlo Pupin", Bijeljina
PRIZNANjE NAJBOLjA SREDNjA ŠKOLA - IFORMATIKA:
- JU SŠC „Milutin Milanković“ Milići
PRIZNANjE NAJBOLjA SREDNjA ŠKOLA - SLOBODNA TEMA:
- JU Tehnološka škola Banja Luka
PRIZNANjE NAJBOLjI MENTOR:
- Živa Makrin, JU Tehnička škola "Mihajlo Pupin" Bijeljina
- Željko Nikolić, JU SŠC „Milutin Milanković“ Milići
- Slađan Soldat, JU SŠC „Milutin Milanković“, Milići
- Sanja Cvijić Vučković, JU Građevinska škola Banja Luka
- Sanja Todorović, JU Građevinska škola Banja Luka
- Brankica Banjac, JU Tehnološka škola Banja Luka
- Gospava Krstović Sarafin, JU Tehnološka škola Banja Luka
- Dejan Klincov, JU Tehnološka škola Banja Luka
- Branka Milošević Šnjegota, JU Ekonomska škola Banja Luka
PRIZNANjE NAJBOLjI UČENIČKI RAD SA ZLATNOM PLAKETOM - AUTOMATIKA:
- „Dron sa pokretnom rukom“ - Marko Jovanović, JU Tehnička škola "Mihajlo Pupin" Bijeljina (mentor Živa Makrin)
PRIZNANjE NAJBOLjI UČENIČKI RAD SA ZLATNOM PLAKETOM – INFORMATIKA:
- „Dnevnik pčelarstva“ – Andrej Vujić, JU SŠC "Jovan Cvijić" Modriča (mentor Kristina Goranović)
PRIZNANjE NAJBOLjI UČENIČKI RAD SA ZLATNOM PLAKETOM – DIZAJN I ARHITEKTURA:
- „Renovacija vile Paskolo“ - Anja Skenderija, JU Građevinska škola Banja Luka (mentor Dijana Papuga)
PRIZNANjE NAJBOLjI UČENIČKI RAD SA ZLATNOM PLAKETOM – LIKOVNI I GRAFIČKI RADOVI:
- „Plakat – materijalizacija“ - Ivana Zeljković, JU Tehnološka škola Banja Luka (mentor Gospava Krstović Sarafin)
PRIZNANjE NAJBOLjI UČENIČKI RAD - MULTIMEDIJA:
- „Moje zanimanje, moja ljubav“ - Iskra Potočnik i Viktor Lolić, JU Politehnička škola Banja Luka (mentor Olja Radić)
DIPLOMU SA ZLATNOM PLAKETOM:
- „Inficirani naukom - potkast“ - Vukašin Jovanović, Đorđe Lukić i Marija Blagojević, JU SŠC "Srebrenica" Srebrenica
- „Veb stranica Teenage life“ - Vuk Obrenović, Marina Trišić i Amina Hasanović, JU SŠC "Srebrenica" Srebrenica
- „3D štampač“ - Dragana Rikić i Stefan Lazić, JU Tehnička škola "Mihajlo Pupin" Bijeljina
- „Zabavi se“ - Ivana Durmić i Darko Živanović, JU SŠC „Milutin Milanković“ Milići
- „EkoGame“ - Olja Babić, Nikola Lazarević i Dejan Budeša, JU SŠC „Milutin Milanković“ Milići
- „Softver E-biblioteka“ - Mihajlo Lalović, Branimir Petković i Mitar Obačkić, JU SŠC „Milutin Milanković“ Milići
- „Projekat porodičnog stambeno objekta“ - Mladen Grujičić, Luka Pejanović i Aleksa Starčević, JU Tehnička škola Doboj
- „Infopult“ - Siniša Savić, Olivera Ristić i Denis Softić, JU SŠC "Jovan Cvijić" Modriča
- „Presa za voće“ - Vedran Smiljanić, Mario Sigismundi i Adi Avdić - JU CSŠ „Ivo Andrić“ Prnjavor
- „HAL“ - Igor Tuleković, JU Elektrotehnička škola Prijedor
- „Napredna kaciga za skejtbord“ i „Tragač mina-robot NP03-Real time“ - Nađa Popović, JU Elektrotehnička škola Prijedor
- „Kupujem domaće“ - Sanjin Brus, Aleksa Đajić i Đorđe Veljanovski, JU Elektrotehnička škola „Nikola Tesla“ Banja Luka
- „Zemlja (dio kompozicije "Četiri osnovna elementa za život")“ - Milana Vadić, JU Tehnološka škola Banja Luka
- „Šau plakat, plakat za piceriju“ - Pavle Balaban, JU Tehnološka škola Banja Luka
- „Grafičko rješenje reklamnog plakata“ - Anastasija Miljević, JU Tehnološka škola Banja Luka
- „Začarana šuma“ - Maja Grabovica, JU Tehnološka škola Banja Luka
- „Linorez – Dom“ - Milana Đaković, JU Tehnološka škola Banja Luka
- „Stambeni enterijer – KUHINjA“ - Slobodanka Ličanin, JU Tehnološka škola Banja Luka
- „Rad i mladost“ - Jovana Đukelić, JU Tehnološka škola Banja Luka
- „Prijatno“ - Bojan Nikolić, JU Tehnološka škola Banja Luka
- „Hailey“ i „Idejno rješenje enterijera hotelskog apartmana“ - Novka Ćelić, JU Građevinska škola Banja Luka
- „Brodolom“ - Jana Ivanović, JU Građevinska škola Banja Luka
- „From another angle“ - Dragan Kaurin, JU Građevinska škola Banja Luka
- „Urbani mobilijar“ - Tisa Beleslin i Đorđe Pajić, JU Građevinska škola Banja Luka
- „Eolski tonovi“ - Stefan Ivanković i Una Novaković, JU Građevinska škola Banja Luka
- „Most na Adi“ - Vasilije Strika, Danilo Lazić i Danilo Džodan, JU Građevinska škola Banja Luka
DIPLOMU SA SREBRNOM PLAKETOM:
- „Šta piti da nadoknadimo elektrolite – sportske napitke ili prirodne sokove?“ - Marija Blagojević, Marija Cvjetinović i Jovana Ivanović, JU SŠC "Srebrenica" Srebrenica
- „Vijek stručnog obrazovanja“ - Miloš Avakumović, JU Tehnička škola "Mihajlo Pupin" Bijeljina
- „Mašinski element "Kardansko vratilo"“- Stefan Božičković, JU Tehnička škola, Doboj
- „Moja dizajnerska rješenja u Canvi“ - Jelena Savić, JU Ekonomska škola Doboj
- „Quzzle“ - Tamara Maksimović i Anastasija Mitrović, JU SŠC „Milutin Milanković“ Milići
- „TeaChess“ - Petar Katić, JU Gimnazija Banja Luka
- „AutoGarden“ - Anđela Laketa i Ivana Babić, JU Gimnazija Banja Luka
- „Pasta za cipele“ - Dajana Božić i Anastasija Gligorov, , JU Tehnološka škola Banja Luka
- „Listovi i posude od recikliranog papira“ - Petar Lončar, Helena Pećanac i Emilija Mrvelj, JU Tehnološka škola Banja Luka
- „Skup žena“ - Anastasija Đurić, JU Tehnološka škola Banja Luka
- „Suncokret“ - Sara Radulović, JU Tehnološka škola Banja Luka
- „Igra“ - Jelena Bajić, JU Tehnološka škola Banja Luka
- „Hodočašće - Manastir Gračanica“ – Ana Čavić, JU Građevinska škola Banja Luka
- „Industrijski kompleks Incel, nekad i sad“ - Milica Palačković, Ilijana Šućur, Aljoša Mrđa, Nemanja Knežević, Đorđe Bajić i Novica Šipka, JU Građevinska škola Banja Luka
- „Gift of Helios“ - Milica Višić i Teodora Ratković, JU Građevinska škola Banja Luka
- „Banjalučke fabrike nekad i sad – Bema“ - Željana Makivić, Ana Kragulj i Nikolina Dejanović, JU Građevinska škola Banja Luka
- „Srednjoškolski centar“ - Vanja Borojević, Stefan Bajić i Vladimir Bajlović, JU Građevinska škola Banja Luka
- „Jesen“ - Maja Tica, JU Politehnička škola Banja Luka
- „JBC stanica za lemljenje“ - Mirko Keča, Mladen Mikanović i Gavrilo Župljanin, JU Elektrotehnička škola „Nikola Tesla“ Banja Luka
DIPLOMU SA BRONZANOM PLAKETOM:
- „Aplikacija za zezanje i testiranje znanja“ - Branimir Petković, JU SŠC „Milutin Milanković“ Milići
- „Vodič za nezamjenjivi token (NFT)“ - Katarina Šolaja, Ana Kurtinović i Robert Trkulja, JU Ekonomska škola Doboj
- „E-učionica“ - Sergej Kaldesić, JU SŠC „Milutin Milanković“ Milići
- „Underground playground“ - Lana Zovko i Nikola Gavrić, JU SŠ "Nikola Tesla" Teslić
- „Aparat za dezinfekciju ruku“ - Tomislav Ristić, Ognjen Miličić i Danijel Dukić, JU Tehnički školski centar Zvornik
- „Sigurnosni sistem za zaključavanje ulaznih vrata“ - Vuk Galić, JU Gimnazija Banja Luka
- „Program za rješavanje lavirinta“ - Sergej Golac i Danilo Vukajlović, JU Gimnazija Banja Luka
- „Lice iza maske“ - Anđela Mihajlović, JU Tehnološka škola Banja Luka
- „Pogled“ - Jelena Jurić, JU Tehnološka škola Banja Luka
- „Avganistanska djevojčica“ - Ivana Jurić, JU Tehnološka škola Banja Luka
- „Reljef“ - Ivona Lajšić, JU Tehnološka škola Banja Luka
- „Hodočašće - Manastir Žiča“ - Zorana Borojević, JU Građevinska škola Banja Luka
- „Kućica za ptice“ - Bojan Kovačević, JU Građevinska škola Banja Luka
- „Industrijski kompleks Banjalučka pivara – nekad i sad“ - Saša Kalinić, Tanja Đekić, Jana Dobraš, Anastasija Đukić, Katarina Derajić i Stefan Lipovčić, JU Građevinska škola Banja Luka
- „Vrbas kao vječita inspiracija „S druge strane““ - Draženko Prole i Anđelo Balta, JU Politehnička škola Banja Luka
- „Are“ - Anđela Vesić, JU Ekonomska škola Banja Luka
- „Električni romobil sa promjenjivom baterijom“ - Mirko Keča, JU Elektrotehnička škola „Nikola Tesla“ Banja Luka
PRIZNANjA I DIPLOME ZA OSNOVNE ŠKOLE
PRIZNANjE NAJBOLjA OSNOVNA ŠKOLA - AUTOMATIKA:
- JU Osnovna škola „NikolaTesla“ Prnjavor
PRIZNANjE NAJBOLjA OSNOVNA ŠKOLA - IFORMATIKA:
- JU Osnovna škola "Sveti Sava" Novi Grad
PRIZNANjE NAJBOLjA OSNOVNA ŠKOLA – SLOBODNA TEMA:
- JU Osnovna škola "Aleksa Šantić" Banja Luka
PRIZNANjE NAJBOLjI MENTOR:
- Jasmina Jerković, JU OŠ „Đura Jakšić“ Kać
- Zoran Beben, JU OŠ "Branko Ćopić", Prijedor
- Gordana Vujanović, JU OŠ "Sveti Sava" Novi Grad
- Ivana Knežević, JU OŠ „Branko Ćopić“ Banja Luka
- Irena Bojičić, JU OŠ "Aleksa Šantić" Banja Luka
- Tatjana Medarević, JU OŠ "Aleksa Šantić" Banja Luka
PRIZNANjE NAJBOLjI UČENIČKI RAD SA ZLATNOM PLAKETOM - AUTOMATIKA:
- „Robotom kroz Republiku Srpsku“ - Sergej Barukčić, Ognjen Marić i Sara Malić, JU OŠ „Nikola Tesla“ Prnjavor (mentor Petar Babić)
PRIZNANjE NAJBOLjI UČENIČKI RAD SA ZLATNOM PLAKETOM – INFORMATIKA:
- „Budi fit uz mikrobit“ - Sara Goronja, JU OŠ „Sveti Sava“ Novi Grad (mentor Gordana Vujanović)
PRIZNANjE NAJBOLjI UČENIČKI RAD SA ZLATNOM PLAKETOM - LIKOVNI RADOVI:
- „Dunja“ – Ana Naerac, JU OŠ „Borisav Stanković“ Banja Luka (mentor Željka Paić)
DIPLOMU SA ZLATNOM PLAKETOM:
- „Prezentacija - Sačuvajmo prirodu“ - Aljoša Petrović i Sergej Petrović, OŠ „Đura Jakšić“ Kać
- „Kompjuterska grafika - ZAMISLI„ i „APARTMAN 2K22“ – Marko Repac, OŠ „Đura Jakšić“ Kać
- „Kompjuterska grafika - Naslovna strana stripa“ i „Betmen“ - Jovan Panić, OŠ „Đura Jakšić“ Kać
- „Migavac za biciklo ili invalidska kolica, mačije oko“ - Igor Jeremić, OŠ „Sveti Sava“ Novi Grad
- „Selfi“ - Anastazija Drljača,JU OŠ „Sveti Sava“ Novi Grad
- „Bezbjedna učionica“ - Luka Katalina, Aleksa Štikić i Elena Galić, OŠ „Branko Ćopić“ Banja Luka
- „Markov transformator“ - Marko Lugić, OŠ „Dositej Obradović“ Banja Luka
- „Kroz meteorite – IGRA“ - Nikola Marčeta, OŠ „Zmaj Jova Jovanović“ Banja Luka
- „Pi kviz“ - Enna Rašković, OŠ „Aleksa Šantić“ Banja Luka
- „Čuvajmo našu planetu“ - Nađa Dojčinović, OŠ „Aleksa Šantić“ Banja Luka
- „Čuvajmo jedinu planetu“ – Ivana Dodig, OŠ „Aleksa Šantić“ Banja Luka
- „Robot Kosta“ - Kosta Obradović, OŠ „Aleksa Šantić“ Banja Luka
- „Robot Teodor“ - Teodor Majkić, OŠ „Aleksa Šantić“ Banja Luka
- „Vukov robot“ - Vuk Klincov, OŠ „Aleksa Šantić“ Banja Luka
- „Roki robot“ - Đorđe Rožić, Jovan Ljubojević i Saša Rokvić, OŠ „Aleksa Šantić“ Banja Luka
- „Lija“ – Filip Todorović, OŠ „Vuk Stefanović Karadžić“ Banja Luka
DIPLOMU SA SREBRNOM PLAKETOM:
- „Broj pravih od 8 tačaka od kojih imamo tačno 4 trojke kolinearnih tačaka“ - Anđela Mihajlović, OŠ „Stevan Nemanja“ Dragaljevac Gornji
- „Lego plastenik“ - Ivan Vuruna i Ognjen Božić, OŠ „Petar Kočić“ Prijedor
- „Naš origami“ - Vedrana Guslov, Matea Inđić i Una Došenović, OŠ „Branko Ćopić“, Prijedor
- „Magnet“ - Danilo Rodić, OŠ „Branko Ćopić“, Prijedor
- „Radijacija – radioaktivno zagađenje“ – Milica Borković i Marija Šurlan, OŠ „Vasa Ćubrilović“ Gradiška
- „Radijacija – radioaktivni otpad“ - Maja Stijaković i Andrea Babić, OŠ „Vasa Čubrilović“ Gradiška
- „Dan planete Zemlje“ - Ivana Ducanović, OŠ „Aleksa Šantić“ Banja Luka
- „Slatkomat“ - Elena Kalinić, OŠ „Aleksa Šantić“ Banja Luka
DIPLOMU SA BRONZANOM PLAKETOM:
- „CD – lampa“ - David Cunjak, Luka Bakaj i Luka Komosar, OŠ „Branko Ćopić“, Prijedor
- „Savremena kuća“ - Luka Ličina i Uroš Vučkovac, OŠ „Branko Ćopić“, Prijedor
- „Aplikacija o mjerenju radioaktivnosti“ – Stefan Golub, OŠ „Vasa Čubrilović“, Gradiška
- „Prezentacija ARHIMED“ - Nikola Šarić, OŠ „Aleksa Šantić“ Banja Luka
- „Eratosten i Fibonači“ - Ivona Grželj, OŠ „Aleksa Šantić“ Banja Luka
- „Događaji i ličnosti vezane za Rene Dekarta“ - Bojana Malešević, OŠ „Aleksa Šantić“ Banja Luka
- „Sunčev sistem“ - Leon Rudić, OŠ „Aleksa Šantić“ Banja Luka
- „Novogodišnje vijesti“ - Produženi boravak 2. razred, PU OŠ „Nikola Tesla“ Banja Luka
SPECIJALNE DIPLOME:
- Svim učesnicima 24. Međunarodne izložbe "INOST MLADIH 2022"
|