Međunarodna izložba pronalazaka 'Invent arena' PDF Štampa El. pošta
ponedeljak, 02 jul 2018 18:08

Međunarodna izložba pronalazaka "Invent arena" održana je 20 - 22. juna 2018. godine u sportskom kompleksu - vork areni (work arena) Trines, Češka Republika.

Na izložbi je prezentovano oko 220 pronalazaka od 46 učesnika iz 18 zemalja. Iz Republike Srpske, u organizaciji Saveza inovatora RS, prezentovane su četri inovacije za koje je dodijeljeno 5 medalja.

Republika Srpska u organizaciji Saveza inovatora RS uspješno se predstavila sa četri eksponata za koje su dodjeljene tri zlatne i dvije srebrne medalje i 1 posebno priznanje Savezu inovatora RS.

Eksponati koji su bili prezentovani na izložbi su:
  • Govorni automat, Nemanja Savić, Banja Luka (zlatna medalja).
  • Hidroelektrični prekidač bojlera za zagrijavanje vode, Dragan Bunjevac i Ratko Vasić, Gradiška (1 zlatna medalja u kategoriji patenata i 1 zlatna za mlađe učesnike).
  • Brza i lagana motika, Jože Benković, Banja Luka (srebrna medalja).
  • Nosač reklame – fleksibilni, Jovan Savić, Banja Luka (srebrna medalja).

Međunarodna izložba pronalazaka 'Invent arena' Međunarodna izložba pronalazaka 'Invent arena' Međunarodna izložba pronalazaka 'Invent arena'