Održan Moskovski međunarodni salon "Arhimed 2018" PDF Štampa El. pošta
sreda, 25 april 2018 10:07

Od 5. do 8. aprila 2018 godine održan Moskovski međunarodni salon "Arhimed 2018". Na salonu je učestvovala je 31 država i 55 regiona iz Ruske Federacije. Predstavljeno je više od 600 novih inovacionih projekata i pronalazaka u 30 različitih kategorija. Sajam je pratilo više medijskih kuća, kako državnih tako i regionalnih.

Republika Srpska u organizaciji Saveza inovatora RS uspješno se predstavila sa četri eksponata za koje su dodjeljene četri zlatne medalje i 12 posebnih priznanja.

Eksponati koji su bili prezentovani na salonu su:
  • Rotacioni motor promenljive radne površine PRP-KKROMUS, prof. dr Milan Đudurović, Prijedor
  • Govorni automat, Nemanja Savić, Banja Luka
  • Nosač reklame – fleksibilni, Jovan Savić, Banja Luka
  • Hidroelektrični prekidač bojlera za zagrijavanje vode, Dragan Bunjevac i Ratko Vasić, Gradiška.

Moskovski međunarodni salon 'Arhimed 2018' Moskovski međunarodni salon 'Arhimed 2018' Moskovski međunarodni salon 'Arhimed 2018'