Poziv za učestvovanje na Takmičenju za najbolju tehnološku inovaciju PDF Štampa El. pošta
ponedeljak, 09 mart 2015 18:25

Ministarstvo nauke i tehnologije i ove godine organizuje Takmičenje za najbolju tehnološku inovaciju, deveto po redu, i poziva sve takmičarske ekipe iz Republike Srpske da se prijave.

Rok za registraciju za takmičenje je 6. april, a rok za podnošenje kompletne prijave je 20. april. Na takmičenju mogu učestvovati svi stanovnici Republike Srpske, nezavisno od starosti, pola ili obrazovanja koji imaju već realizovanu ili inovaciju koja je pred neposrednom realizacijom, uz uslov da su oformili tim od najmanje tri člana, koji će biti nosilac inovacije.

Kao i proteklih osam godina, ovogodišnje takmičenje se održava u saradnji sa Ministarstvom prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije. Osim Ministarstva nauke i tehnologije, organizatori ovog takmičenja u Republici Srpskoj su Republička agencija za razvoj malih i srednjih preduzeća, Privredna komora RS, Univerziteti u Banjoj Luci i Istočnom Sarajevu, Radio televizija Republike Srpske, Fondacija Inovacioni centar Banja Luka i Savez inovatora RS, dok su, pored Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, organizatori iz Republike Srbije i Fakultet tehničkih nauka iz Novog Sada, Zavod za intelektualnu svojinu, Privredna komora Srbije i Radiotelevizija Srbije.

Ovogodišnje takmičenje se odvija u kategoriji realizovane inovacije, a za pobjednike takmičenja iz Republike Srpske na kraju godine je obezbijeđen nagradni fond od 35.000 KM.

Sve informacije u vezi sa uslovima, prijavljivanjem, pravilima, kalendarom dešavanja zainteresovani mogu da dobiju na portalu www.inovacija.org.

Službenik za odnose s javnošću
Dragana Rađan