Nacionalno takmičenje u inovatorstvu u okviru projekta PROFIS PDF Štampa El. pošta
nedelja, 14 septembar 2014 09:50

U PPK BL je 5. septembra, održana radionica za timove koji su se prijavili na Nacionalno takmičenje u inovatorstvu. Takmičenje je organizovano u okviru projekta PROFIS. Nakon što je PPK BL u junu objavila nacionalni konkurs za inovativne ideje, prijavilo se 13 timova koji su i bili učesnici pomenute radionice. Većinu timova čine inovatorke i inovatori - članovi Saveza inovatora RS, koji je u saradnnji sa PPK BL iste animirao i pripremio da uzmu učešće na konkursu.

Radionica ima za cilj da kandidate pripremi za sledeće faze takmičenja ali i da ih ujedno edukuje za izradu poslovnog plana i unaprijedi im vještine komunikacije sa potencijalnim investitorima.

U narednom periodu inovatori će uz pomoć mentora iz PPK BL svoje ideje pretvoriti u pisani poslovni plan koji će biti ocijenjen od strane komisije za izbor najuspješnijih. Projekat PROFIS će početkom oktobra realizovati narednu fazu Takmičenja, a to je ceremonija izbora najuspješnija tri inovativna tima iz BiH. Na ceremoniji će učestvovati prijavljeni timovi te će poslovni plan, koji će ranije biti dostavljen komisiji na uvid, predstaviti ne samo komisiji nego i određenom broju investitora iz Republike Srpske.

Tri najbolje ocijenjene ideje na nacionalnom nivou će dobiti priliku da se predstave na sličnoj ceremoniji u Budimpešti krajem godine na kojem će učestvovati pronalazači iz osam zemalja JI Evrope. Inovatore će slušati i ocjenjivati međunarodni stručni žiri ali i potencijalni investitori iz regiona.

Područna privredna komora kroz ovaj projekat vidi šansu da se inovativne ideje i poslovni prijedlozi iz Republike Srpske predstave u inostranstvu, ali i da se promoviše razvoj inovativnih i početnih poslova kod nas. Svakako da će se raditi na tome da i one ideje koje nisu prošle odabir na nacionalnom takmičenju nađu svoj put ka realizaciji.

Nacionalno takmičenje u inovatorstvu u okviru projekta PROFIS Nacionalno takmičenje u inovatorstvu u okviru projekta PROFIS Nacionalno takmičenje u inovatorstvu u okviru projekta PROFIS