Održano finale takmičenja za Najbolju tehnološku inovaciju 2013. PDF Štampa El. pošta
petak, 20 decembar 2013 01:14
Finale takmičenja za Najbolju tehnološku inovaciju - TNTI 2013, održano je 13.12.2013. godine, u Kulturnom centru u Istočnom Novom Sarajevu.

U ovogodišnjem finalu takmičenja za Najbolju tehnološku inovaciju, plasiralo se šest timova iz Republike Srpske: „DVS“, „Doboj2006“, „Kompenzacija“, „OSKA“, „Turbine“, „HIH (House and Hand)“.

Pobjednik ovogodišnjeg takmičenja za Najbolju tehnološku inovaciju- 2103 je ekipa „DVS“ iz opštine Pale, koja je sa inovacijom „Sistem elektronskog glasanja DVS-3s“ dobila najveći broj glasova.

Drugo mjesto pripalo je ekipi „OSKA“ iz Banja Luke sa inovacijom „Sistem za isušivanje i sprečavanje vlaženja zidova sa provodnim malterom“, dok je ekipa „HIH (House and Hand)“ iz Bijeljine sa istoimenom inovacijom zauzela treća mjesto.

Za ovogodišnje učesnike „TNTI-2103“ obezbijeđen je nagradni fond u iznosu od 35.000 KM.

Prvoplasiranom timu pripala je novčana nagrada u iznosu od 12.000 KM, drugoplasiranom u iznosu od 8.000 KM, dok je trećeplasiranom timu pripala novčana nagrada u iznosu od 6.000 KM.

Članovi žirija koji su odlučivali o pobjednicima: ministar nauke i tehnologije Republike Srpske, prof. dr Jasmin Komić (predsjednik žirija), ministar za ekonomske odnose i regionalnu saradnju Republike Srpske, Igor Vidović, direktor Privredne komore Republike Srpske, mr Dragica Ristić, državni sekretar Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije, prof. dr Aleksandar Gajić, podpresjednik Privredne komore Srbije, Vidosava Džagić i prorektor za naučnoistraživački rad Univerziteta u Istočnom Sarajevu, prof. dr Stevan Trbojević.

U saradnji sa Ministarstvom prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Srbije, Ministarstvo nauke i tehnologije sedmi put zaredom organizuje ovo takmičenje, koje ima izuzetan značaj, kako za promociju nauke i tehnologije, tako i za razvoj i popularizaciju inovacione djelatnosti, naročito kod mladih stručnjaka.

Suorganizatori takmičenja u Republici Srpskoj su Republička agencija za razvoj malih i srednjih preduzeća, univerziteti u Banjoj Luci i Istočnom Sarajevu, Privredna komora Republike Srpske, Radio Televizija Republike Srpske- RTRS, Inovacioni centar Banja Luka i Savez inovatora Republike Srpske.

Finale takmičenja za Najbolju tehnološku inovaciju 2013. Finale takmičenja za Najbolju tehnološku inovaciju 2013. Finale takmičenja za Najbolju tehnološku inovaciju 2013. Finale takmičenja za Najbolju tehnološku inovaciju 2013. Finale takmičenja za Najbolju tehnološku inovaciju 2013. Finale takmičenja za Najbolju tehnološku inovaciju 2013.