Ministar Komić primio pobjednike Takmičenja za najbolju tehnološku inovaciju PDF Štampa El. pošta
četvrtak, 15 decembar 2011 18:02
Ministar nauke i tehnologije Republike Srpske prof. dr Jasmin Komić i pomoćnica ministra za tehnologiju Biljana Vojvodić primili su 12.12.2011. pobjednike Takmičenja za najbolju tehnološku inovaciju (TNTI 2011).

Ministar Komić je, pozdravljajući sve prisutne, naglasio da inovativnost predstavlja stvaranje prilika za profitabilnu primjenu znanja, kreativnog mišljenja, sposobnost generisanja potpuno novih ideja i rješenja te njihovu primjenu u praksi ili kompetentan plasman na tržištu.

"Ministarstvo nauke i tehnologije nastoji da praktično pomogne njihovoj promociji i tehnološkom razvoju, odnosno povećanju njihove konkurentske prednosti, koja se ogleda u sposobnosti da se inovira, što neposredno povećava profit", naglasio je Komić.

On je naglasio da je značaj TNTI u tome što na širem planu promoviše preduzetništvo i razvija inovativne sposobnosti i nove tehnologije te zajedno sa ostalim poslovnim i infrastrukturnim mehanizmima društva zasnovanog na znanju, iz godine u godinu daje sve konkretnije i konkurentnije ponude domaćem i stranom tržištu.

Pomoćnica ministra za tehnologiju Biljana Vojvodić dodala je da konkurs za ovogodišnje, četvrto po redu "Takmičenje za najbolju tehnološku inovaciju", raspisan 1. jula ove godine, a na konkurs je pristiglo 42 takmičarska tima iz Republike Srpske sa, najmanje, po tri člana u svakom timu.

Finale Takmičenja za najbolju tehnološku inovaciju, organizovalo je Ministarstvo nauke i tehnologije Republike Srpske, u saradnji sa Inovacionim centrom Banja Luka, Republičkom agencijom za mala i srednja preduzeća, Privrednom komorom Republike Srpske, Savezom inovatora RS, te univerzitetima u Banjoj Luci i Istočnom Sarajevu.

Prijem za pobjednike Takmičenja za najbolju tehnološku inovaciju (TNTI 2011) Prijem za pobjednike Takmičenja za najbolju tehnološku inovaciju (TNTI 2011)