Sajam "Dobojexpo 2010" PDF Štampa El. pošta
subota, 18 decembar 2010 23:44
U Doboju je otvoren 14. međunarodni sajam malih i srednjih preduzeća i preduzetništva pod nazivom "Dobojexpo 2010" (15.12. - 18.12.2010.) koji je okupio 195 izlagača iz 38 grana djelatnosti. Iz Republike Srpske učestvuje 115 izlagača, iz Federacije BiH 69, a iz Srbije 11 izlagača. Savez inovatora RS predstavio je 14 radova svojih članova.

Sajam je otvorio potpredsjednik Republike Srpske Enes Suljkanović, koji je rekao da ovako veliki broj izlagača na dobojskom sajmu ukazuje na to da su mala i srednja preduzeća zanačajni subjekti ekonomsko-privrednog razvoja, ne samo Republike Srpske, već i BiH čija se lepeza proizvoda uklapa u sadašnje evropske tokove i standarde. On se zadržao na štandu Saveza inovatora RS i istakao da se inovatorstvu u BiH ne pruža dovoljna podrška i da je neophodno pokloniti više pažnje i podrške od institucija i drugih činilaca.

Direktor Sajma Srećko Stojaković rekao je da su tokom četvorodnevne manifestacije, osim predstavljanja proizvoda, predviđeni susreti privrednika i poslovnih ljudi, te održavanje pratećih stručnih i ekonomsko-privrednih sajamskih aktivnosti. "Sajam `Dobojexpo` uvršten je u zvanične kalendare sajmova RS i BiH, kao i evropske sajamske asocijacije, čiji je cilj predstavljanje mogućnosti i dostignuća malih i srednjih preduzeća i preduzetnika, te afirmacija njihovih proizvodnih mogućnosti", dodao je Stojaković.

Generalni pokrovitelj manifestacije je Vlada RS, odnosno Ministarstvo industrije, energetike i rudarstva RS, a sponzori Spoljnotrgovinska komora BiH i Filijala bijeljinske "Nove banke" u Doboju.

Sajam Dobojexpo 2010 :: 01 Sajam Dobojexpo 2010 :: 02 Sajam Dobojexpo 2010 :: 03 Sajam Dobojexpo 2010 :: 04