USAID :: projekat za zaštitu prava intelektualne svojine PDF Štampa El. pošta
sreda, 30 jun 2010 10:29
U Inovacionom centru Banja Luka, 29.06.2010. godine održana je Savjetodavna radionica pod nazivom "Zaštitite vaše poslovanje: Vrijednost prava intelektualne svojine". Radonica je realizovana u saradnji sa Republičkom Agencijom za mala i srednja preduzeća Republike Srpske.

O detaljima projekta prisutne je informisao g. Emir Mehmedbašić, direktor Projekta.

Organizatori (USAID i RARS) i učesnici radionice razmjenili su dosadašnja iskustva, viđenja i prijedloge o pravima intelektualne svojine. Takođe je ukazano na pitanja koja su od posebnog značaja za dalje unapređenje zaštite ovih prava. Prikupljene informacije, sa ove i drugih radionica, biće od velike koristi na pripremi komunikacijske strategije koju će Projekat realizovati u narednom periodu. Na osnovu ovog dokumenta, Projekat će raditi na razvoju i implementaciji konkretnih programa za informisanje i edukaciju vladinih organa i institucija, šire javnosti i interesnih, ciljanih grupa: malih i srednjih preduzeća; naučno-istraživačkih organizacija; organizacija inovatora, vaspitno-obrazovnih institucija i medija, o značaju poštivanja i zaštite prava intelektualne svojine.

Na raspolaganje učesnicima su dati materijali sa novinama u zakonodavnim rješenjima u vezi prava industrijskog vlasništva u BiH, koji će Savez dostaviti svim udruženjima inovatora u RS. Savez će nastaviti saradnju sa organizatorima na promociji prava intelektulane svojine, a u skladu sa dogovorom sa radionice o narednim aktivnostima, o čemu će članstvo biti pravovremeno iformisano.